راهنماى سفر به المان

وضعیت آب‌و‌هوا

آلمان، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و برفی دارد. در هر فصلی از سال امکان بارندگی وجود دارد بنابراین با خودتان چتر ببرید. در زمستان، دمای هوا تا منفی 10 درجه هم می‌رسد و میانگین دمای هوا 3 درجه است. دمای هوای تابستان تا 35 درجه‌ی سانتی‌گراد هم می‌رسد و میانگین دمای هوا در این فصل در حدود 22 درجه است. آلمان در مجموع آب و‌هوای معتدلی دارد.

بهترین زمان برای سفر

آلمان یک مقصد گردشگری چهار فصل است در واقع برای سفر به آلمان محدودیت زمانی ندارید و باید زمان سفر را با توجه به جاذبه‌ها و فعالیت‌هایی که در نظر دارید انتخاب کنید. هر فصلی در آلمان جذابیت خاص خود را دارد و ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود گردشگران آن را انتخاب کنند.

اگر به صف‌های طولانی جلوی جاذبه‌های گردشگری اهمیتی نمی‌دهید و روزهای گرم و آفتابی را دوست دارید در تابستان سفر کنید. اگر با آب‌و‌هوای سرد مشکل دارید و دوست دارید جمعیت کمتری از گردشگران را هر جا که می‌روید ببینید، بهترین زمان برای سفر، فصل زمستان است. در زمستان هزینه‌ی پرواز و اقامت هم کاهش پیدا می‌کند. اگر فستیوال خاصی را در نظر دارید، زمان سفر را با زمان برگزاری آن فستیوال تنظیم کنید.

بهار، هوای فوق‌العاده‌ای برای سفر به‌ آلمان دارد. در این فصل می‌توانید در جشن‌های ایستر شرکت کنید. ولی توجه داشته باشید که با گرم‌ شدن هوا، قیمت هتل‌ها و پروازها هم کم کم افزایش پیدا می‌کند. ماه مه بهترین زمان برای لذت‌ بردن از هوای مطبوع و شرکت در فستیوال‌هایی چون می‌دی و Karneval der Kulturen است.

فصل تابستان زمان اوج سفر در آلمان است. روزها طولانی‌تر و آب‌وهوا گرم است. ضمنا اواسط تابستان، بارندگی هم وجود دارد. فستیوال‌های تابستانی در فضای باز، شنا در استخرهای روباز و سواحل و جاذبه‌های طبیعی مختلف در این فصل برای لذت بردن وجود دارد. البته توجه کنید که هزینه‌ی پرواز و اقامت در این فصل، از همیشه بیشتر است و صف‌های طولانی جلوی جاذبه‌های گردشگری وجود دارد. حتما سعی کنید همه‌ چیز را از قبل رزرو کنید.

فصل پاییز هم فرصت بسیار مناسبی برای سفر به‌ آلمان است. آب‌و‌هوا کم کم رو به خنکی می‌رود و به دنبال آن، قیمت هتل‌ها و پروازها کاهش پیدا می‌کند. مناظر طبیعی بسیار زیبا می‌شوند و با هزاران رنگ پاییزی، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. ماه سپتامبر و اوایل اکتبر زمان خوبی برای سفر در پاییز است.

اگر می‌خواهید از فرصت کاهش هزینه‌ی پروازها و هتل استفاده کنید، باید فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. البته این کاهش هزینه‌های سفر برای زمانی غیر از کریسمس است. در روزهای کریسمس دوباره هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند چون دوباره سفرها اوج می‌گیرند. گردشگران زیادی برای تماشای بازارهای سنتی کریسمس به آلمان سفر می‌کنند. اگر قصد دارید در زمستان سفر کنید، لباس مناسب را فراموش نکنید. زمستان‌های آلمان سرد و برفی است. فصل اسکی در آلمان از کریسمس تا انتهای ماه مارس است.

هزینه‌ها

هزینه‌ی اقامت

اقامت در آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر منطقه‌ی یورو، ارزان‌تر است. تعداد هاستل‌ها در آلمان زیاد است و قیمت آنها از شبی 10 تا 30 یورو بابت خوابگاه است. اگر بخواهید اتاق اختصاصی رزرو کنید باید شبی در حدود 50 یورو بپردازید. هاستل‌ها وای‌فای رایگان دارند و برخی از آنها صبحانه‌ی رایگان هم عرضه می‌کنند. قیمت هتل‌های ارزان هم از همین مقدار شروع می‌شود. برای اقامت در یک هتل ارزان در یک اتاق دو تخته‌ی کوچک به همراه سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی و احتمالا یک میز، باید بین 45 تا 65 یورو بپردازید. یکی دیگر از انتخاب‌هایی که برای اقامت در آلمان دارید، استفاده از سایت Airbnb است. از این طریق می‌توانید اقامتگاه‌های اشتراکی را با پرداخت شبی 22 یورو کرایه کنید. کرایه‌ی یک آپارتمان کامل هم در حدود 45 یورو هزینه دارد.

هزینه‌ی خورد و خوراک

غذا در آلمان بسیار لذیذ و البته ارزان است. می‌توانید با هزینه‌ی اندکی بیرون غذا بخورید؛ فر.شنده‌های غذای خیابانی با قیمتی در حدود 2 تا 4 یورو بهترین سوسیس‌ها و فست‌فودها را در اختیار مشتریان می‌گذارند. بیشتر غذاهایی که در کافه‌ها عرضه می‌شوند، بین 9 تا 15 یورو قیمت دارند. ساندویچ‌های آماده 5 یورو هزینه دارند. فست‌فود مثل مک دونالد در حدود 7 یورو هزینه دارد. اگر در کافه‌ها غذا بخورید، یک وعده غذای سنتی آلمانی به همراه نوشیدنی، 14 یورو می‌شود. غذاهای ترکی، منطقه‌ی خاور میانه و در کل غذاهای آسیایی بسیار ارزان و در حدود 5 یورو هستند. غذای بهتر در یک رستوران معمولی در حدود 20 یورو هزینه دارد. اگر خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی برای یک هفته در حدود 35 تا 65 یورو می‌شود.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

قطارهای سریع‌السیر، که در آلمان بسیار رایج است، معمولا گران هستند. مثلا مسیر برلین تا مونیخ  بیش از 180 یورو هزینه دارد. بلیط درجه یک سایر قطارهای بین شهری که البته سرعت کمتری دارند، بین 40 تا 70 یورو هزینه دارد. استفاده از قطارهای منطقه‌ای و اتوبوس‌های شبانه، هزینه‌ی کمتری دارد. بلیط اتوبوس‌های بین شهری بین 15 تا 30 یورو است. در آلمان هر چه زودتر بلیط‌تان را رزرو کنید می‌توانید هزینه‌ی کمتری بپردازید. بنابراین اگر برنامه‌ی سفر شما از قبل مشخص است، منتظر نمانید و بلیط‌های قطار و اتوبوس را از قبل رزرو کنید. سیستم حمل و نقل داخل شهری هم در آلمان قابل اطمینان و ارزان است. بلیط‌های تک سفره بین 1 تا 3 یورو قیمت دارند. همچنین اگر قصد دارید زیاد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، بلیط‌های یک روزه یا چند روزه بگیرید. به این ترتیب هزینه‌ی بلیط شما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. اگر دوست دارید دوچرخه‌سواری کنید، در بیشتر شهرها امکان کرایه‌ی دوچرخه‌ به شکل روزانه وجود دارد و هزینه‌ی آن 18 یورو است.

هزینه فعالیت‌های تفریحی

بازدید از موزه‌ها بین 1 تا 15 یورو هزینه دارد. تورهای دوچرخه‌سواری و کروزهای رودخانه بین 24 تا 40 یورو هزینه دارند. بیشتر تورهای گردش در شهر بین 12 تا 25 یورو قیمت دارند. کرایه‌ی دوچرخه روزی 18 یورو هزینه دارد البته این هزینه‌ها بسته به شهرهای مختلف، متفاوت است

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: 40 تا 60 یورو

این هزینه‌ی پیشنهادی در صورتی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید، بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با استفاده از نکات زیر می‌توانید هزینه‌های سفر خود را از این مقدار هم کاهش دهید.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

خرید غذا از فروشنده‌های خیابانی

در سراسر کشور آلمان می‌توانید از فروشنده‌های خیابانی غذاهای ارزان بخرید. این غذاهای سریع و حاضری فقط دو یورو هزینه دارند.

خرید غذاهای محلی اقوام گوناگون

بهترین و ارزان‌ترین غذاهایی که می‌توانید در آلمان پیدا کنید غذاهای محلی اقوام مختلف ساکن در آلمان است. مثلا غذاهای اقوامی از خاورمیانه یا غذاهای ترکی. با کمتر از 5 یورو می‌توانید وعده‌های غذایی کاملی تهیه کنید. این غذاها علاوه بر ارزان بودن، بسیار لذیذ هم هستند.

استفاده از تورهای گردش رایگان

شهرهای بزرگ آلمان، تورهای رایگان گردش در شهر دارند. این تورها روشی عالی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری  و دیدن گوشه و کنار شهر هستند ضمن اینکه با کمک این تورها می‌توانید درباره‌ی تاریخ این کشور نکات جالبی یاد بگیرید و حتی یک یورو هم هزینه نمی‌کنید.

رزرو کردن زودتر قطارها

قطار در آلمان گران است اما اگر بتوانید بلیط خود را زودتر رزرو کنید، بین 40 تا 50 درصد در کرایه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد. البته برای استفاده از تخفیف‌های 40 تا 50 درصدی باید حداقل از یک هفته قبل بلیط خود را رزرو کنید. این بلیط‌ها محدودیت تعداد دارند. بنابراین برای اینکه بتوانید این بلیط‌ها را گیر بیاورید و از آنها استفاده کنید، باید در زمان و برنامه‌ی سفر خود انعطاف‌پذیر باشید.

استفاده از خودروهای کرایه‌ای اشتراکی

اگر برنامه‌ی سفر شما به اندازه‌ی کافی انعطاف‌پذیر است، می‌توانید از سرویس‌های کرایه‌ی خودروی اشتراکی مثل BlaBlaCar استفاده کنید. از این طریق می‌توانید با اهالی از یک ماشین برای مسیرهای بین شهری و حتی بین کشورها استفاده کنید. با این کار، هم در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی می‌کنید و هم این فرصت را دارید تا با اهالی گرم بگیرید و با آنها آشنا شوید و حتی دوست‌های جدید پیدا کنید. راننده‌های این سرویس، تایید شده هستند و استفاده از این سرویس کاملا امن و قابل اطمینان است. اما گاهی برخی از سرویس‌ها با تغییرات زمانی مواجه می‌شود یا لغو می‌شود به همین دلیل باید در برنامه‌ریزی سفر خود، انعطاف‌پذیر باشید.

استفاده از Couchsurf

اقامتگاه‌های مسافرتی در آلمان ارزان هستند اما با وجود این اگر می‌خواهید هزینه نکنید و این فرصت را داشته باشید تا با اهالی مراوده داشته باشید می‌توانید از سایت کوچ سرفینگ، میزبانی برای خود انتخاب کنید. این کار مزایای زیادی دارد؛ هزینه‌ی شما کاهش پیدا می‌کند، با یکی از اهالی دوست می‌شوید و این دوست جدید می‌تواند مثل یک راهنمای تور، شما را در طول سفر راهنمایی کند.

جاذبه‌های گردشگری

سفر به آلمان، مجموعه‌ای از جاذبه‌ها و دیدنی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی را در بر می‌گیرد. شهرهای کوچک و تاریخی، جنگل‌ها و کوهستان‌های متعدد و هزاران موزه و گالری هنری زیبا در آلمان منتظر حضور گردشگران هستند؛ جاذبه‌هایی که مسافران را برای انتخاب سردرگم می‌کنند. کسانی که دوست دارند جاذبه‌های هنری و فرهنگی را تماشا کنند باید به کلان‌شهرها سفر کنند. کسانی که به دنبال جاذبه‌های طبیعی و استراحت و تفریح در دل طبیعت هستند باید از جاذبه‌هایی چون آلپ باواریا، جنگل سیاه یا دره‌ی موزل دیدن کنند. کاخ‌ها، قلعه‌ها و کلیساهای جامع قدیمی و زیبا در گوشه و کنار این کشور دیدنی پراکنده شده‌اند و سنت‌های قدیمی در شهرها و دهکده‌های کوچک و تاریخی، هنوز ادامه دارد. قلب فرهنگی آلمان، برلین است؛ شهری با موزه‌های عالی و گالری‌های هنری دیدنی. در ادامه با چند مورد از دیدنی‌های المان آشنا می‌شویم.

1. دروازه‌ی براندنبورگ (Brandenburg)

اولین سازه‌ی نئوکلاسیک شهر، دروازه‌ی براندنبورگ در منطقه‌ی Mitte برلین است که در سال 1791 برای فرمانروا فردریک ویلیم دوم ساخته شده است. طرح بنای این دروازه مشابه دروازه ورودی شهر آتن یا دروازه معروف پروپیلائه است. این سازه‌ی شکوهمند، 26 متر ارتفاع دارد. دوازده ستون دروازه براندنبورگ (6 ستون در هر سمت) که به سبک دریک ساخته شده‌اند، پنج راه عبور و مرور را تشکیل داده‌اند. مردم شهر فقط اجازه داشتند از دو مسیر واقع در منتهی‌الیه دو سمت دروازه برای رفت‌وآمد استفاده کنند. مجسمه ارابه چهار اسبه موجود بر فراز دروازه مربوط به ویکتوریا الهه پیروزی رومیان باستان است که در حال هدایت ارابه‌ای است که چهار اسب آن را می‌کشند. علاوه بر 4 مسیری که برای رفت‌و‌آمد عادی مردم بوده، مسیر میانی برای عبور کاروان پادشاهی در نظر گرفته شده است. بدون شک این سازه یکی از دیدنی‌ترین و مشهورترین نمادهای برلین است: سازه‌ای که زمانی بخشى از دیواربرلین و نماد جدایی شرق و غرب برلین بوده است.

2. کلیسای جامع کلن (Kölner Dom)

کلیسای جامع بلند سنت پیتر و سنت ماری که به زبان محلی با نام Kölner Dom شناخته می‌شود، در کرانه‌های رود راین قرار گرفته و دیدنی‌ترین جاذبه‌ی کلن است. این شاهکار معماری به سبک گوتیک ساخته شده و یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جامع در اروپا است. ساخت این سازه‌ی باشکوه در سال 1248 آغاز شده است و بلندپروازانه‌ترین پروژه‌ی ساخت در قرون وسطا بوده است. علاوه بر نما و ظاهر چشم‌گیر و شگفت‌انگیزی که دارد، فضای داخلی آن هم مساحتی در حدود 6166 مترمربع را در بر می‌گیرد و 56 ستون بزرگ دارد. بخش‌های مختلف این کلیسا و همچنین اشیای موجود در آن هر کدام به تنهایی جاذبه‌ی دیدنی شگفت‌انگیزی هستند که دیدن آنها را نباید از دست بدهید.

3. جنگل سیاه

جنگلی زیبای سیاه با تپه‌های انبوه و تیره‌رنگ، یکی از پربازدیدترین و محبوب‌ترین دیدنی‌های آلمان است. این جنگل در جنوب غربی آلمان واقع شده و 160 کیلومتر از Pforzheim در شمال تا Waldshut در جنوب کشیده شده است و بهشتی برای دوستداران پیاده‌گردی و فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در دل طبیعت است. از مشهورترین بخش‌های این جنگل می‌توان به قدیمی‌ترین منطقه‌ی اسکی آلمان یعنی Todtnau اشاره کرد. امکانات فوق‌العاده‌ی اسپا در Baden-Baden و اقامتگاه تفریحی جذاب Bad Liebenzell از دیگر دیدنی‌ها و جاذبه‌های این منطقه است. موزه‌ی فضای باز جنگل سیاه و خط راه‌آهن جنگل سیاه که به خاطر پاییزهای زیبایش شهرت دارد، از دیگر دیدنی‌های مشهور و محبوب جنگل سیاه است. محدوده‌ی جنگل سیاه از سوی جنوب و غرب، دره‌ی راین است. بلندترین قله‌ی این منطقه قله‌ی فلدبرگ با 1٬493 متر بلندی است. نام جنگل سیاه بخاطر رنگ سبز تیره در چشم‌اندازهای آن است که از رویش درختان کاج فراوان این جنگل پدید آمده است. در این منطقه می‌توانید از شهرهای کوچک زیادی دیدن کنید که ساعت‌های کوکوی آنها و غذاهای سنتی‌شان مشهور است. یکی از بهترین فصل‌های سال برای دیدنی این منطقه‌ی جنگلی، فصل پاییز است.

4.  قصر نوی‌شوان‌شتاین (Neuschwanstein)؛ قصری از دل قصه‌ها

شهر تاریخی فوسن (Füssen)، در دامنه کوه‌های آلپ و بر کرانه رود لخ قرار دارد و مقصدی محبوب برای ورزش‌های زمستانی و اقامتگاه‌های تفریحی آلپی است. علاوه بر این، از این شهر می‌توانید بازدیدی از یکی از زیباترین قصرهای تاریخی دنیا را ترتیب دهید؛ قلعه‌ی نوی‌شوان‌شتاین که یکی از مشهورترین قصرهای پادشاهی در اروپا است و شبیه آن را فقط در خواب یا در قصه‌های کودکانه می‌توانید ببینید. این قصر بین سال‌های 1869 تا 1886 ساخته شده است و الهام‌بخش قصر پارک موضوعی والت‌دیزنی بوده است. تورهای متعددی برای بازدید از این قصر وجود دارد و اکنون این مجموعه‌ی باشکوه یکی از محبوب‌ترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است ورودی این قصر 12 یورو است.

5. سرزمین عجایب مینیاتوری و بندر تاریخی هامبورگ

درست در مرکز بندر،تاریخى هامبرک، سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ را خواهید دید که بزرگ‌ترین ماکت خط آهن دنیا است؛ جاذبه‌‌ای که هم جوان‌ترها و هم افراد مسن کودکان از تماشای آن لذت مى برند. این مجموعه، بیش از 12 هزار متر مسیر راه‌آهن دارد و بخش‌هایی از ان به امریکاواسکاندیناویدو هامبورگ اختصاص یافته است. 890 قطار، بیش از 300 هزار لامپ و بیش از 200 هزار مجسمه‌ی کوچک انسان در این مجموعه دیده می‌شود. بسیاری از مسافران و گردشگران، ساعت‌ها برای تماشای این شهر مینیاتوری زیبا وقت می‌گذارند و از تماشای آن که با جزییات کامل ساخته شده لذت می‌برند. این شهر مینیاتوری، فرودگاه و حتی هواپیماهایی دارد که پرواز می‌کنند! محله‌های شلوغ و بندر پررفت‌و‌آمد، بخش‌هایی از این شهر کوچک را تشکیل می‌دهند

یکی از دیدنی‌ها و جاذبه‌های آلمان، بندر تاریخی هامبورگ است. این بندر 100 کیلومتر مربع وسعت را در بر می‌گیرد و با عنوان دروازه‌ی آلمان شناخته می‌شود. بهترین روش برای گشت‌و‌گذار در این بندر، استفاده از قایق است. گردشگاه بندری، یک مسیر پیاده‌روی جذاب است که بسیاری از گردشگران را به سوى خود مى کشاند.

6.دره راین

 

راین، زیباترین و مهم‌ترین راه آبی اروپا است. این رود باشکو١٣٢0کیلومتر طول دارد وازسوئس تا المان وهلند ادامه دارد. در آلمان مکان‌های زیادی برای لذت بردن از این رود وجود دارد اما بخش‌هایی از دره‌ی راین بهترین مکان برای تماشای زیبایی‌های این رود است. 64 کیلومتر از این رود در این دره جریان دارد. در این مسیر زیبا، بیش از 40 قصر و 60 شهر قرون وسطایی زیبا وجود دارد. با ماشین یا با قایق می‌توانید به این شهرها سفر کنید و از تماشای زیبایی‌های آنها لذت ببرید

7.  جزیره موزه‌ها، برلین

جزیره‌ی موزه‌ها که شهرت جهانی دارد، بین رود Spree و کانال 400 متری Kupfergraben قرار دارد و تعداد زیادی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های برلین در آن واقع شده‌اند. مرکز این منطقه‌ی پیاده‌رو، موزه‌ی قدیمی است که در سال 1830 به عنوان مکانی برای نمایش گنجینه‌های پادشاهای ساخته شده است. به زودی پس از ساخت این مجموعه، زمین پشت این موزه هم برای نمایش آثار هنری در نظر گرفته شد و موزه‌ی جدید بین سال‌های 1843 تا 1855 ساخته شد. در سال 1876، گالری ملی به این مجموعه اضافه شد و در نهایت موزه‌یBode در سال 1904 برای نمایش آثار قدیمی و عتیقه ساخته شد. جاذبه‌ی دیگر تورهای پیاده‌گردی در این موزه‌های شگفت‌انگیز، موزه‌ی پرگامون است. موزه‌ی پرگامون یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است که در شهر برلین، پایتخت کشور آلمان واقع شده است. هر ساله بیش از یک میلیون نفر از سراسر جهان از این موزه دیدن می‌کنند. در موزه‌ی پرگامون مجموعه‌های نفیسی از آثار هنری مربوط به دوره یونان باستان تا منطقه جنوب غربی و مرکز آسیای میانه،اثارى ازعصرهلنیسم،مصر باستان، آسوریان، بابل و ایران باستان نگهداری می‌شود. از آنجایی که این موزه‌ها بسیار غنی هستند و آثار متعدد و جالبی از مناطق مختلف و دوران‌های مختلف تاریخی دارند، اگر به تاریخ و تماشای موزه‌ها علاقه دارید، برای بازدید از این مجموعه باید بیش از یک روز زمان در نظر بگیرید

8. شهر بامبرگ (Bamberg)

در دره‌ی Regnitz، جایی که رود دو شاخه می‌شود، شهر قدیمی و زیبای بامبرگ قرار گرفته است. این شهر یکی از بهترین شهرهای قدیمی آلمان است که به خوبی حفظ و نگهداری شده است. میدان قدیمی شهر میزبان کلیسای جامع قرن سیزدهمی و صومعه‌ی بندیکتی Michaelsberg است. بین دو شاخه‌ی رود، منطقه‌یBürgerstadt را خواهید دید. جایی که Grüner Markt در آن واقع شده است. در این منطقه‌ی پیاده‌رو، کلیسای باروک قرن هفدهمی سن مارتین قرار دارد. در شمال این منطقه تالار New Town Hall را خواهید دید که به زبان محلی Neues Rathaus نامیده می‌شود. این بنای باشکوه در سال 1736 ساخته شده است. شاید دیدنی‌ترین جاذبه‌ی گردشگری بامبرگ تالار Old Town Hall باشد که بر فراز پل Obere Brücke ساخته شده است

9. کوه تسوگ‌اشپیتسه  (Zugspitze)

این کوه بخشی از رشته‌کوه وتراشتاین است و در مرز بین المان واتریش قرار گرفته است. این کوه با دره‌های عمیقی احاطه شده است. قله‌ی غربی 2962 متر ارتفاع دارد و یک صلیب طلاکاری شده بر فراز آن قرار دارد. این قله از طریق راه‌آهن Bayerische Zugspitzbahn یا تله‌کابین در دسترس است. یک روش عالی دیگری برای لذت بردن از محیط اطراف و تماشای زیبایی‌های طبیعی آن خط آهن Tiroler Zugspitzbahn است که در ارتفاع 2805 متری ایستگاه دارد. از این ارتفاع به بعد می‌توانید مسیر خود را با استفاده از تله‌کابین تا ایستگاهZugspitz-Westgipfel در ارتفاع 2950 متری ادامه دهید. در این ایستگاه یک رستوران عالی با نمای 360 درجه هم وجود دارد. شاید جذاب‌ترین بخش گشت‌و‌گذار شما در این منطقه‌ی کوهستانی، راه رفتن در تونل 800 متری باشد که پنجره‌هایی برای بازدید مناظر اطراف دارد. در قله‌ی شرقی می‌توانید از طریق سکوهای بازدید، مناظر زیبای اطراف را تماشا کنید و لذت ببرید.

10.  جزیره‌ی روگن  (Rügen)

روگن یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین جزایر بالتیک آلمان است که از زمین اصلی از طریق دریاراه Strelasund جدا شده است و با یک گذرگاه به آن متصل می‌شود. زیبایی این جزیره به خاطر تنوع چشم‌اندازهای طبیعی است؛ تپه‌های جنگلی، زمین‌های کشاورزی مسطح، سواحل شنی، آبگیرها و شبه‌جزیره‌ای زیبا این چشم‌اندازهای طبیعی را تشکیل می‌دهند. جذاب‌ترین بخش‌های دیدنی این منطقه عبارت است از شبه‌جزیره‌یJasmund با ارتفاع 161 متر، جنگل‌های راش Stubnitz و صخره‌های دیدنی ساحلی. پارک‌ها و بناهای نئوکلاسیک متعددی در شهر Putbus وجود دارد که در سفر به این جزیره دیدن آن را نباید از دست بدهید.

11. دریاچه‌ی Königssee

این دریاچه‌ی زیبا یکی از بهترین جاذبه‌های طبیعی آلمان است که با نام دریاچه‌ی پادشاه هم شناخته می‌شود. این منطقه در نزدیکی زالتسبورگ، مکانی فوق‌العاده برای دوستداران پیاده‌گردی در دل طبیعت است. یکی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده‌گردی، مسیری جذاب در کناره‌ی شرقی دریاچه است که چشم‌اندازهای زیبایی از دریاچه و کوهستان‌های اطراف دارد. یکی دیگر از فعالیت‌های تفریحی جذاب در این منطقه، سفر با قایق به سمت کلیسای قرن هفدهمی St. Bartholomew در انتهای جنوبی دریاچه است. یکی از گردشگاه‌های مشهور و دیدنی این منطقه، گردشگاه کوهستانی Berchtesgaden است که یکی از مشهورترین مناطق تفریحی در آلپ باواریا است

12. شهر رتنبورگ اب در تاوبر (Rothenburg ob der Tauber)

این شهر تاریخی و دیدنی یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است که به خاطر مسیر توریستی زیبایی که دارد به شهرت رسیده است. این مسیر Romantic Road نام دارد و در کرانه‌های شیب‌دار رود زیبای تاوبر (Tauber)، واقع شده است. این شهر قرون وسطایی زیبا با برج‌ها و قلعه‌های دیدنی، مناظر زیبایی دارد که تماشای آنها را نباید از دست بدهید. از میان بناهای مشهور و دیدنی شهر می‌توان به Town Hall متعلق به قرن سیزدهم، Ratstrinkstube ساخته شده در سال 1466 و کلیسای سنت جیمز اشاره کرد. موزه‌ی Imperial City، یکی دیگر از دیدنی‌های شهر است. جذاب‌ترین بخش سفر شما قدم زدن در خیابان‌های قدیمی و تماشای این ساختمان‌های زیبا خواهد بود

13.  پارک و قصر سن‌سوسی  (Sanssouci)

پارک زیبا و دیدنی سن‌سوسی، بین سال‌های 1744 تا 1756 ساخته شده است و یکی از بهترین نمونه‌های سبک روکوکو است. این پارک شامل یک باغ گل باروک بسیار زیبا است که بیش از 3000 درخت میوه و تعدادی گلخانه دارد. گشت‌و‌گذار در این پارک بزرگ یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری شهر پوتسدام است. چندین بنای دیدنی و زیبا هم در این پارک وجود دارد که بر جذابیت و زیبایی آن افزوده است. گالری Picture Gallery یکی از آنها است که آثار هنری متعددی در آن به نمایش درآمده است. عمارت زیبا و دیدنی  Chinese House و مجموعه‌ی کامل و شگفت‌انگیزی از حمام‌های رومی از دیگر دیدنی‌های این پارک هستند. کاخ سن‌سوسی به تنهایی یک جاذبه‌ی گردشگری زیبا و منحصربه فرد است؛ بنایی باشکوه به سبک روکوکو که به خاطر تالار مرمرین زیبایش شهرت دارد

14.  جزیره‌ی ماینو (Mainau)

جزیره‌ی ماینو که با نام جزیره‌ی گل‌ها شناخته می‌شود در دریاچه‌ی زیبای Constance قرار دارد. گردشگران زیادی برای تماشای باغ‌های و پارک‌های زیبای این جزیره و گیاهان گرمسیری و نیمه‌گرمسیری این منطقه به این جزیره سفر می‌کنند. دسترسی به این جزیره از طریق قایق امکان‌پذیر است؛ البته یک پل پیاده‌رو هم این جزیره را به زمین اصلی وصل می‌کند. بنابراین برای سفر به این منطقه و قدم زدن در بخش‌های مختلف آن زمان کافی در نظر بگیرید. یک بنای تاریخی متعلق به قرن هجدهم هم در این جزیره وجود دارد که به خاطر تالار زیبا، مهمان‌خانه‌ها و برج‌هایش شهرت دارد

15.  دیوار برلین

یکی از جاذبه‌های گردشگری برلین که همه‌ی مسافران این شهر دوست دارند از آن بازدید کنند، دیوار برلین است. این دیوار در سال 1961 ساخته شده است و یکی از نمادهای طرز فکر دوران جنگ سرد است که پیش از جنگ جهانی دوم وجود داشت. این دیوار قبل از اینکه در سال 1990 فرو بریزد، 155 کیلومتر طول داشت. بقایای این دیوار امروزه به بوم بزرگی تبدیل شده که گرافیتی‌های مختلف بخش‌هایی از آن را پوشانده است. یادبود دیوار برلین و نمایشگاه دیوار برلین از دیگر دیدنی‌های برلین هستند که اگر علاقه‌مند به تاریخ باشید از تماشای آنها لذت می‌برید. 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.